تاپ تاپ کپی

جهت سهولت در ثبت و پیگیری سفارشات، بر روی دستگاه های اندرویدی میتوانید اپ تاپ کپی را دانلود نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، خیابان خلیج، ۱۲ متری المهدی، پلاک ۱۳۲، کد پستی ۱۳۷۸۸۳۴۴۸۸
تهران
info@topcopy.ir
02166270342
ما را دنبال کنید

تاپ کپی | سفارش آنلاین چاپ و تکثیر

مزیت های پرینتر جوهر افشان

معرفی چاپگرهای جوهرافشان

چاپگرهای جوهرافشان حتما انتخاب افراد بسیاری هنگام خرید است در این مقاله به بررسی مزایا چاپگرهای جوهر افشان خواهیم پرداخت. چاپگرهای جوهر افشان را به عنوان چاپگر دیجیتالی می شناسند و چاپگرهای خانگی جز چاپگرهای جوهر افشان به شمار می روند در این نوع از چاپگرها جوهر را بر روی کاغذ اسپری می کنند که خروجی آن یک کپی کاغذی از کار خواهد بود.شما حتما با نمونه هایی از این نوع چاپگر برخورد داشته اید.

چاپگر جوهرافشان

در این چاپگرها خروجی چاپ دارای حداکثر dpi 300 وضوح تصویر هستند، از آنجایی که برای چاپ با این دستگاه ها نیاز به ارتباط بین دستگاه و متریال چاپی نیست پس امکان چاپ بر روی هر سطحی را دارد. همانطور که در روش چاپ دیجیتال بیان کردیم در این روش امکان تغییر داده در هر لحظه از چاپ وجود دارد.

نحوه کار پرینتر جوهرافشان

از اجزای مهم پرینترهای جوهر افشان می توان هد و کارتریج را نام برد،کارتریج مخزنی است که رنگ لازم برای پرینت را تامین می کند، کارتریج های جوهری شامل کارتریج سیاه و یک کیت متشکل از سه رنگ قرمز، آبی و زرد می شوند این رنگ ها در حالت مایع همراه با رنگدانه هستند.

وقتی کارتریج شما آماده است دستور چاپ از سیستم به پرینتر می رسد و درایور پرینتر دستور را برای دستگاه ترجمه می کند و بعد از اعلام آمادگی آن را چاپ می کند.

معایب ومزایای چاپگرهای جوهرافشان

مزایای چاپگرهای جوهر افشان نسبت به گذشته بیشتر شده است به گونه ای که حتی یکسری از ویژگی های دستگاه های چاپ افست را نیز شامل می شوند ومی توان به گونه ای آن ها را چاپگرهای افست نیز نامید.

چاپگرهای جوهر افشان چون مخصوص چاپ دیجیتال هستند وهمانطور که در مقاله چاپ دیجیتال بیان کردیم امکان پرینت چندین طرح مختلف را دارد یعنی تنها با یک دستور از طریق کامپیوتر به راحتی طرح دیگری را برای چاپ انتخاب می کنیم.

پرینترهای جوهرافشان معمولا سایز و وزن کمی دارند و همین جابه جایی آن ها را راحتر کرده و چون حجم کمتری اشغال می کنند گزینه خوبی برای فضاهای کوچک به حساب می آیند.

کیفیت چاپ در آن ها بسیار مناسب است و با هر سایز کاغذی سازگاری دارند،از نظر قیمت پرینترهای جوهر افشان نسبت به برند و تکنولوژی که دارند قیمت گذاری می شوند ودر مقایسه با پرینترهای لیزری در کل قیمت پایین تر و سر و صدای کمتری دارند.

در کنار مزایای خوب معایبی هم دارند از جمله اینکه کیفیت بالادر چاپ باعث کاهش سرعت در چاپ می شود، قیمت کارتریج های جوهری بالا است ودرکنار عمر و ظرفیت کم این کارتریج ها باید گفت که در صورت تمام شدن جوهر،قابلیت شارژ ندارند وباید یک کارتریج نو تهیه کرد.

در واقع هزینه ملزومات مصرفی در این دستگاه بسیار بالا است وشما هنگام انتخاب و خرید باید این نکته را در نظر داشته باشید.

چاپگرهای جوهر افشان

چه چاپگری بخرم؟

معمولا موقع خرید چاپگرها و وسایل این چنینی که می رسد خودمان را در حالی که بین انواعی از چاپگر احاطه شده می بینیم  و در آخر کلافه و سردرگم می شویم که باید کدام یک را انتخاب کنیم برای اینکه از این سردرگمی رها شوید موقع خرید بهتراست نکات زیر را در نظر داشته باشید.

اول اینکه شما باید هدف خود را از خرید این چاپگر بدانید برای چه کاری می خواهید؟برای پرینت جزوه باشد یا تصاویر رنگی ویا اصلا به یک چاپگر جوهر افشان برای کارهای صنعتی ویا اداری  نیاز دارید شما باید اول نیاز خود را شفاف سازی کنید.

معمولا هنگام خرید بهتر است چاپگرهایی را مد نظر داشته باشید که در صورت نیاز به خرید قطعات، تعمیر و یا گارانتی در داخل کشور به مشکل نخورید در حال حاضر مارک های canon ،Epson و hpدر بازار بسیار دیده می شوند البته این برندها دارای چاپگرهای مختلفی هستند این که شما کدام مدل از این مارک ها را مدنظر دارید مهم است چرا که برحسب مدل قیمت نیز متفاوت است.

البته این به این معنا نیست که فقط باید از برندها خرید کرد هستند مارک هایی که کمتر شناخته شده اند اما سالیان سال به خوبی کار کرده اند.

برای شناخت انواع مدل ها و شرکت های سازنده، ویژگی ها و قیمت کافی است در اینترنت کلمه خرید پرینتر جوهر افشان را جستجو کنید و از سایت های فروشگاهی قیمت، تصویر و ویژگی چاپگرها را ببینید و از بین آن ها یک مدل را برای خرید انتخاب کنید.

و یا اینکه بصورت حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنید و از کارشناسان فروش تاپ کپی در مورد چاپگر اطلاعات کافی و قیمت بگیرید.

کاربردهای چاپگرهای جوهرافشان

چاپگرهای جوهرافشان به واسطه ویژگی های خوبی که دارند در بخش های مختلفی از صنعت استفاده می شوند تنها بخش کوچکی از کاربردهای آن شامل :طراحی داخلی،خیاطی،چاپ کفپوش و پارچه های خابدار،پارچه مبلمان،کاغذ دیواری، چاپ علائم تجاری، وسایل حمل و نقل عمومی، انواع پوشاک و… می شود.

 

  • در چه صنایعی از چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شود؟
  • چند نمونه از مزیت های خوب چاپگرهای جوهرافشان چیست؟
  • معایب بدچاپگرهای جوهر افشان چیست؟
  • اجزا مهم پرینترهای جوهرافشان چیست؟

 

برای انجام امورچاپ و کپی ارزان قیمت و با کیفیت با تاپ کپی تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

پنج × 5 =