تاپ تاپ کپی

جهت سهولت در ثبت و پیگیری سفارشات، بر روی دستگاه های اندرویدی میتوانید اپ تاپ کپی را دانلود نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، خیابان خلیج، ۱۲ متری المهدی، پلاک ۱۳۲، کد پستی ۱۳۷۸۸۳۴۴۸۸
تهران
info@topcopy.ir
02166270342
ما را دنبال کنید

تاپ کپی | سفارش آنلاین چاپ و تکثیر

چاپ روی لیوان

چاپ روی لیوان

چاپ روی لیوان یکی از چاپ های محبوب و جدید بوده که میتوان با استفاده از آن لیوان و ظروف سرامیکی خود را با طرح ها و عکس های زیبا تزئیین کنید، همچنین چاپ روی لیوان میتواند راهی برای درآمدزایی با سرمایه اولیه کم باشد، زیرا این چاپ با کمترین دانش اولیه و وسایل حتی در خانه قابل اجرا است. برای بررسی چاپ روی لیوان همراه تاپ کپی باشید.

نحوه انجام چاپ روی لیوان

چاپ روی لیوان به دو روش اتوی برقی و پرس حرارتی انجام میشود؛ که در ادامه به طور کامل به به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت:

چاپ روی لیوان با روش اتو برقی

برای چاپ تصاویر دلخواه روی لیوان با روش چاپ با اتو برقی به اتو برقی، لیوان، چاپگر جوهر افشان و قیچی نیاز داریم.

در مرحله اول باید تصویر مورد نظر را انتخاب کرد؛ باید توجه داشت که هرچه کیفیت عکس بالاتر باشد، کیفیت چاپ نیز بیشتر و بهتر میشود.

در مرحله دوم باید لیوان سرامیکی مناسب خریداری شود؛ لیوان سرامیکی برای چاپ مناسب است. جهت افزایش کیفیت چاپ باید توجه داشته که لیوان و تصویر همرنگ نباشند؛ معمولا لیوان سفید بهترین گزینه است.

در مرحله سوم، با استفاده از چاپگر جوهر افشان تصویر مورد نظر را بر روی کاغذ سابلیمیشن که نوعی کاغذ حرارتی است، چاپ میکنیم. با استفاده از کاغذ سابلیمیشن یا کاغذ تصعیدی میتوان تصاویر را بر روی هر سطح سختی منتقل کرد. بعد از انتقال تصویر روی کاغذ، کاغذ را با توجه به طرح و چاپ دلخواه دور لیوان حلقه و ثابت میکنیم. باید کاغذ به درستی به لیوان چسبیده باشد تا در زمان چاپ جابجا نشده و چاپ به درستی صورت گیرد.

در مرحله چهارم با استفاده از پرس حرارتی 2 الی 3 دقیقه سطح کاغذ را گرم کرده تا چاپ روی لیوان انجام شود.

در مرحله آخر پس از انتقال تصاویر، باید نوار کاغذ را از لیوان جدا کرد؛ برای این کار از قسمت هایی که تصاویر کوچک دارند، شروع کرده و با احتیاط به جدا کردن کامل کاغذ ادامه میدهیم. بعد از تمییز کردن لیوان، لیوان چاپ شده قابل استفاده است.

 

چاپ روی لیوان با روش حرارتی

چاپ روی لیوان با روش پرس حرارتی

انتخاب تصویر، خرید لیوان، ثابت کردن و اعمال پرس حرارتی در این روش، مانند روش چاپ با استفاده از اتو برقی است. در این روش:

مرحله اول، انتخاب کاغذ سابلیمیشن با کیفیت بالا است.

مرحله دوم، خرید لیوان سابلیمیشن است. در چاپ با روش پرس حرارتی  باید دقت کرد که حتما از لیوان دارای پوشش سابلیمیشن استفاده شود؛ تصعید و سابلیمیشن کردن ظروف در کارخانه ها صورت میگیرد و نمیتوان در خانه چنین ظروفی را تولید کرد.

مر حله سوم، چاپ و برش کاغذ است، در این مرحله کاغذ از دو طرف و در ابعاد مختلف و متناسب با اندازه لیوان و تصویر مورد نظر، برش زده میشود. ابعاد کاغذ باید کوچکتر از ابعاد لیوان باشد، تا انتقال تصویر به خوبی انجام شود.

مرحله چهارم ثابت کردن کاغذ دارای طرح به لیوان است؛ این کار اهمیت بالایی داشته و در صورت بروز اشتباه در این مرحله کیفیت چاپ به شدت افت خواهد کرد.

مرحله پنجم مرحله تنظیمات است، در این مرحله چاپگر سابلیمیشن روی دمای 360 درجه فارنهایت و متوسط سنگین در زمان 80 ثانیه تنظیم میشود.

مرحله ششم، مرحله قرار دادن لیوان درون پرس گرم است؛ همراه با اعمال حرارت، به آرامی لیوان را تحت فشار قرار میدهند تا فرایند تصعید به خوبی انجام شود. در این مرحله باید مراقب نحوه اتصال کاغذ به لیوان بود.

در مرحله هفتم، پرس حرارتی را باز کرده و با احتیاط و با استفاده از دستکش، لیوان را از درون دستگاه خارج میکنیم. این مرحله نیاز به دقت بالایی دارد و در صورت بی احتیاطی تمام زحمت ها به هدر میرود.

در مرحله هشتم باید با احتیاط کامل کاغذ را از لیوان جدا کنیم؛ این مرحله به دقت بالایی نیاز دارد. پس از خارج کردن لیوان از دستگاه نوار کاغذی را با استفاده از موچین یا چاقو،کاغذ را از لیوان جدا میکنند.

در مرحله آخر باید لیوان را در دمای اتاق قرار داده و خنک کنید. این مرحله ساده و آسان است، فقط برای ارتقاء کیفیت چاپ باید چند نکته رعایت کرد:

 1. روی طرح را لمس نشود.
 2. از یخچال برای خنک کردن لیوان استفاده نشود.

 

چاپ روی لیوان

ابزار مورد استفاده در چاپ روی لیوان

برای انجام چاپ روی لیوان از ابزار مختلف اما ساده و در دسترسی استفاده میشود. این ابزار عبارتنداز:

 • چسب ضد گرما
 • کاغذ سابلیمیشن
 • دستگاه پرس لیوان
 • لیوان با قابلیت چاپ
 • دستگاه چاپ جوهر افشان، در فرمت A4 برای این کار کافیه است.

چه لیوان هایی قابلیت چاپ دارند؟

نحوه انجام چاپ روی لیوان های مختلف یکسان است، برای انجام چاپ روی لیوان، به لیوان های مخصوص سابلیمیشن نیاز است. این لیوان ها در انواع زیر میتوان تهیه کرد:

 • لیوان های جادویی
 • لیوان سرامیکی سفید
 • لیوان های شیشه ای یا یخی
 • لیوان های دسته دار داخل رنگی

میتوان با چاپ لوگو روی لیوان از این محصولات علاوه بر هدیه های خاص و جذاب، برای تبلیغات نیز استفاده کرد.

تاپ کپی با بیش از چندین سال تجربه در صنعت چاپ برای انجام کلیه کارهای چاپی در کنار شماست. جهت دریافت مشاوره و یا ثبت سفارشات با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

 

 • چاپ روی لیوان به چند روش انجام میشود؟
 • چاپ پرس حرارتی بر روی چه لیوان هایی انجام میشود؟
 • از چه نوع چاپگری برای چاپ روی کاغذ سابلیمیشن استفاده میشود؟

 

 

تاپ کپی

 

ارسال یک نظر

7 + 5 =