تاپ تاپ کپی

جهت سهولت در ثبت و پیگیری سفارشات، بر روی دستگاه های اندرویدی میتوانید اپ تاپ کپی را دانلود نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، خیابان خلیج، ۱۲ متری المهدی، پلاک ۱۳۲، کد پستی ۱۳۷۸۸۳۴۴۸۸
تهران
info@topcopy.ir
02166270342
ما را دنبال کنید

تاپ کپی | سفارش آنلاین چاپ و تکثیر

سیر صعودی موفقیت در صنعت چاپ

سیر صعودی موفقیت در صنعت چاپ

تکنولوژی صنعت چاپ از جمله اختراعات مهم بشر است که برای رفع نیازهای خود به تکثیر، کپی و چاپ تصاویر و متون بوجود آمد اما به همین جا ختم نشد، در حال حاضر امکان چاپ بر روی متریال‌های مختلفی امکان پذیر شده است امروزه افراد به راحتی می‌توانند طرح دلخواه خود را بر روی پارچه، چوب، شیشه وهر چیز دیگری به راحتی چاپ کنند، از طرفی دسترسی افراد به دستگاه‌های چاپ نسبت به گذشته میسرتر است. در این مقاله تکنولوژی صنعت چاپ چیست؟ را مورد بررسی قرار داده ایم.

تاریخچه چاپ

 مطالعه تاریخ نشان می‌دهد هزاران سال قبل از میلاد مسیح قومی به نام آسوریان بر روی خشت‌هایی از گِل رس مهر می‌زدند و بیشتر چاپ‌های به جا مانده از گذشتگان چاپ‌های سنگی و سربی هستند، تا این در آلمان، فردی بنام گوتنبرگ دستگاه چاپ را اختراع کرد.

 در ایران هم با شروع نهضت مشروطه، تاسیس مدرسه دارالفنون و… برای اطلاع رسانی اخبار و قوانین تصویب شده به گوش مردم نیاز به چاپ و تکثیر کتاب، روزنامه و مجلات بیش از گذشته احساس می‌شد و همین باعث شده تا چاپخانه‌های متعددی در شهرهای مختلفی از جمله تهران، تبریز، شیراز تاسیس شوند و به دنبال آن افراد شروع به یادگیری این صنعت و بکارگیری تجهیزات جدید کنند.

در ابتدا کار اخبارها و رویدادها بصورت سیاه و سفید منتشر می‌شد تا این که اولین چاپ رنگی در سال 1371 توسط روزنامه همشهری به چاپ رسید. خوشبختانه تکنولوژی چاپ در دنیای امروز با پیشرفت‌های چشمگیری روبرو بوده است و همچنان به سمت جلو در حرکت است.

پیشرفت‌های تکنولوژی چاپ

امروزه شاهد آن هستیم که تکنولوژی چاپ پیشرفت چشمگیری داشته ظهور چاپ افست و بعد از آن چاپ دیجیتال تحولی شگرف در این صنعت ایجاد کردند و باعث بالا رفتن سرعت، کیفیت، دقت و همینطور کاهش هزینه ها شدند امروزه افراد به راحتی می‌توانند در کمترین زمان ممکن سند و یا طرح خود را چاپ کنند، قیمت مناسب این دستگاه دسترسی افراد به آن را راحت‌تر کرده است.

صنعت چاپ حتی از مرز تصورات گذشتگان ما فراتر رفته و قدم در حوزه‌های دیگر گذاشته است که به آن می پردازیم:

 • امکان چاپ بر روی انواع کاغذ گلاسه، شیشه، پلاستیک، چوب، پارچه، فلز و متریال های مختلف
 • چاپ‌های سه بعدی یا (3D Printing)  که با استقبال خوبی از سراسر دنیا روبرو شده، چاپ سه بعدی با ترکیب هوش مصنوعی توانسته است حتی در بخش درمانی نیز مفید عمل کند.
 • استفاده از متریال‌های قابلیت بازیافت که به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند به جای استفاده مستقیم از کاغذ، در واقع قوانین چاپ در سراسر دینا در حال تغییر است و  Eco friendly عمل کردن در این صنعت در دستور کار قرار گرفته است.
 • اهمیت در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی در این دستگاه‌ها مثلا برای جلوگیری از جعل اسناد و یا چاپ پول از تکنیک های نامرئی چاپ فوتونی استفاده می‌شود.
 • استفاده از هوش مصنوعی باعث جذاب‌تر شدن این دستگاه‌ها شده است برندهایی مانند hp امکان چاپ از طریق فرمان صوتی به دستگاه را امکان پذیر کرده‌اند.
 • ازدیاد پرینترها متناسب با نیاز افراد و مقرون به صرفه بودن آنها نیز یکی دیگر از پیشرفت‌ها در این صنعت به شمار می‌رود.

اگر بر سر دوراهی انتخاب چاپگر لیزری و جوهری مانده‌اید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید حتما این مقاله را بخوانید.

چاپ افست

چاپ افست یکی از قدیمی‌ترین روش‌های چاپ است که اولین بار در انگلستان اختراع شد و بعد در آمریکا و آلمان گسترش پیدا کرد بطوریکه امروزه بهترین دستگاه‌های چاپ افست مربوط به کشور آلمان است. این چاپگر برای تیراژهای بالا از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است اما امکان اصلاح و تغییر طرح در هیچ مرحله‌ای را ندارد.

در این سال ها چاپ افست سعی کرده است تا نواقص خود را برطرف کند و در این زمینه هم عملکرد موفقی داشته به همین خاطر هنوز هم جز روش‌های پرطرفدار به شمار می‌رود.

چاپ دیجیتال

سال ها بعد از چاپگرهای افست چاپگرهای دیجیتال وارد بازار شدند و توانستند درصدی از بازار را سهم خود کنند، کیفیت بالا، امکان تغییر و اصلاح طرح در حین چاپ از مزیت‌های این روش محسوب می‌شود. معمولا در تیراژهای پایین از این روش استفاده می‌شود اما برای تیراژهای بالا توصیه نمی شود چرا که هزینه تیراژ بالا در این روش به صرفه نیست.

دنیای چاپ امروزه با پیشرفت های بیشماری همراه بوده است.

علل پیشرفت وافزایش چاپخانه ها در ایران چیست؟

از سال 57 به بعد نیازها مردم، نهادها و سازمان ها به  صنعت چاپ بیش از گذشته احساس می‌شد به همین خاطر چاپخانه‌های بیشتری در کشور تاسیس شد از جمله مسائلی که نیاز به تکثیر و کپی را هر روز پر رنگ تر از دیروز می‌کرد باید موارد زیر دانست:

 • افزایش عناوین کتاب
 • گسترش آموزش چاپ
 • انتشار نشریه‌های تخصصی
 • گسترش و تقویت صنف چاپ وصنف‌های وابسته
 • برداشته شدن ممیزی جز در دوران کوتاهی
 • ورود تجهیزات و فنون جدید چاپ
 • توسعه دانشگاه‌ها و آموزش عالی
 • رشد جمعیت نیاز به تعلیم
 • گسترش نهضت سواد آموزی

در پایان اینکه صنعت چاپ هم مانند مابقی صنایع هر روز در حال تغییر و تحول است و تمام تلاش خود را برای توسعه می‌کند بطوریکه تحولات آینده در این حوزه خارج از تصورات کنونی ما خواهد بود، همانطور که گذشتگان ما تکنولوژی چاپ امروزه را خارج از حدود تصورات خود می‌دانستند.

مجموعه حرفه‌ای و با سابقه تاپ کپی آماده است تا بهترین خدمات چاپ را با نازلترین قیمت‌ها در اختیار شما قرار دهد شما می توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید خبر خوش اینکه امکان قیمت‌گیری و ثبت سفارش در تاپ کیی به صورت آنلاین و از طریق سایت و اپلیکیشن تاپ کپی امکان پذیر است.

 

 • علت افزایش چاپخانه ها در ایران چه بود؟
 • پیشرفت های صنعت چاپ شامل چه مواردی است؟
 • آیا چاپ دیجیتال برای تیراژ بالا مناسب است؟
 • بهتر است از چه روشی برای چاپ در تیراژ بالا استفاده کنیم؟
 • آیا امکان ثبت سفارش چاپ در تاپ کپی به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

 

برای انجام امورچاپ و کپی ارزان قیمت و با کیفیت با تاپ کپی تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

یک − 1 =