تاپ تاپ کپی

جهت سهولت در ثبت و پیگیری سفارشات، بر روی دستگاه های اندرویدی میتوانید اپ تاپ کپی را دانلود نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، خیابان خلیج، ۱۲ متری المهدی، پلاک ۱۳۲، کد پستی ۱۳۷۸۸۳۴۴۸۸
تهران
info@topcopy.ir
02166270342
ما را دنبال کنید

تاپ کپی | سفارش آنلاین چاپ و تکثیر

بزرگ شدن راهی برای دیده شدن است

چاپگرهای لارج فرمت

تولید هر محصولی با توجه به نیازها بوده و محصول نهایی باید به دست مصرف کنندگان برسد، فرد تولید کننده نتیجه تلاش های خود را با خرید و مصرف کالا های خود، توسط مردم میبیند، ابتدا باید مصرف کنندگان از وجود چنین محصولی مطلع شوند، در این زمینه باید از تبلیغات استفاده کرد، استفاده از پوستر های بزرگ مکان های پر رفت و آمد رسیدن به هدف را آسان تر میکند، این نوع پوستر ها و تبلیغات نیازمند به چاپگر لارج فرمت هستند. برای آشنایی با این نوع چاپ همراه ما باشید.

 چاپگرهای لارج فرمت

در صنعت چاپ به انتقال مطالب بر روی بنر و فلکس را چاپ لارج فرمت یا واید فرمت می گویند. چاپ با عرض 5 تا 3 متر و طول نامحدود را واید فرمت و عرض 5 تا 2 متر با طول نامحدود را لارج فرمت گویند. در واقع پرینتر هایی با عرض بیشتر از 40 سانتی متر تا 5 متر جزء چاپگرهای لارج فرمت محسوب میشوند. یکی از راه های رسیدن به بازدهی و سود استفاده از تبلیغات است، هرچه تبلیغات بیشتر و چشمگیرتر باشد، به تبع آن بازدهی نیز بیشتر میشود. برای چاپ بنرها، پوسترهای تبلیغاتی و نمایشگاهی که در ابعاد بزرگ چاپ میشوند دستگاه ها و چاپ های مختلفی استفاده میشود. در گذشته این نوع تبلیغات بسیار پر هزینه بود اما امروزه شاهد کاهش هزینه ها، افزایش کیفیت و سرعت در این نوع چاپ ها توسط چاپگرهای لارج فرمت هستیم. این نوع چاپ ها معمولا تجاری هستند.

انواع چاپگر های لارج فرمت

هر نوع چاپ، دستگاه مخصوص به خود را دارد. در ادامه انواع چاپگر های لارج فرمت و نحوه عملکرد آن ها را بررسی خواهیم کرد.

چاپگرهای لیزری

چاپگرهای لیزری ابعادی بزرگ و وزن بالایی دارند. در نوع رنگی چاپگرهای لیزری 4 کارتریج تعبیه شده که یکی برای مشکی و 3 تای آن برای رنگ های اصلی قرمز ،آبی و زرد است و در نوع سیاه و سفید آن فقط یک کارتریج برای رنگ مشکی وجود دارد. قیمت کارتریج ها ارزان ولی قیمت دستگاه چاپ لیزری گران است. این نوع چاپ با اسکن لیزری طرح بر روی بستر چاپ شروع شده و با استفاده از رنگ های پودری عمل چاپ صورت میگیرد. این نوع چاپ مانند فتوکپی بوده و برای متن عالی است، حتی اگر فونت ریزتر یا درشت تر از حد معمول باشد. معمولا چاپ ها به اندازه ورق A3 هستند. چاپ با چاپگرهای لیزری مقرون به صرفه خواهد بود.

چاپگرهای سه بعدی

 در چاپگر های سه بعدی یا اسلایسر، چاپ مرحله به مرحله انجام میشود؛ در این نوع چاپگرها مدل طراحی شده به صورت لای به لایه برش داده شده سپس قطعه ها را به هم متصل میکنند. و یک شکل سه بعدی میسازند. ابتدا طرح با استفاده از رایانه و نرم افزار های مخصوص که فرمت آن با فرمت چاپگر مطابقت داشته باشد ساخته میشود، سپس با دستگاه های مخصوص با روش کار مخصوص به خود قطعات مدل را چاپ میکنند. بعد از چاپ باید جداسازی انجام شود که در برخی دستگاه ها این کار به راحتی انجام میشود امادر بعضی دستگاه ها با توجه به نوع طرح، فرایندی فنی برای تحقق این امر لازم است، در انتها قطعات را به به هم متصل شده و چاپ کامل میشود.

چاپگرهای ایندور

این نوع چاپ ها در فضای داخل نصب میشوند پس نیازی به مقاومت در برابر باد، تابش و بارش ندارند. دارای کیفیت و طیف رنگی مخصوص بوده تا از فاصله نزدیک حداقل یک متر قابل تشخیص باشند. این رنگ ها توسط شرکت های مختلف با قیمت های مختلف تهیه میشوند نکته اصلی در استفاده این رنگ ها بدون بو بودن آن ها به دلیل استفاده از این رنگ ها در محیط های بسته است.کیفیت، سرعت، تنوع در جنس بستر چاپ و تنوع در سایز بستر چاپ در این چاپگرها بسیار بالااست .

 چاپگرهای اوتدور

این نوع چاپ برای محیط های باز استفاده میشود. جوهر مورد استفاده در این نوع چاپ باید مقاومت بالایی در مقابل عوامل محیطی مانند بارش، تابش، و باد داشته باشد. برای این نوع چاپ ها از جوهرهای مخصوصی استفاده میشود که بوی زیادی دارند و باعث آسیب ریه میشوند. از چاپگر های اوتدور در تهیه بیلبورد بر روی اتوبوس ها، کاغذ دیواری، وینیل وبنر استفاده میشود.

چاپگرهای یو- وی

این نوع چاپگرها به دلیل ماندگاری و ثبات بالای رنگ محبوب تر از دیگر چاپگرها هستند. اجرای چاپ های مختلف بر روی سطوح مختلف یکی دیگر از دلایل محبوبیت این نوع چاپگر است.

چاپگرهای جوهر افشان

چاپ در چاپگرهای جوهر افشان توسط سوزن های بسیار کوچکی که جوهر را بر روی کاغذ میپاشند انجام میگیرد. برای عملکرد بهتر استفاده از جوهر مناسب تر از تونر است. این دستگاه دارای دو نوع کارتریج یکی برای رنگ مشکی و یکی برای کیت سه رنگ اصلی است. اگر از چاپگر های جوهر افشان به طور مدام استفاده نشود جوهر خشک شده و در سوزن ها گرفتگی ایجاد میکند که با تمیز کردن قسمت هد دستگاه این مشکل رفع میشود، هد یکی از مهمترین قسمت ها است که سوزن ها در آن تعبیه شده اند، خرابی آن دستگاه را از کار می اندازد. کم صدا بودن ،کم جا بودن و قیمت پایین، چاپ سیاه و سفید و همچنین چاپ رنگی از مزیت های این نوع چاپگر است. چاپ اسناد و مدارک نیز توسط چاپگرهای جوهر افشان انجام میشود اما به دلیل کیفیت بالای این نوع چاپ در عکاسی ها، پوستر سازی و دفاتر فنی بیشترین کاربرد رادارند. بسترچاپ میتواند چوب، شیشه، فوم یا پلاستیک باشد که محبوبیت این نوع چاپگر را افزایش میدهد.

انواع چاپ در چاپگرهای لارج فرمت

 • چاپ افست
 • چاپ مسطح
 • چاپ سیلک
 • چاپ دیجیتال
 • چاپ فلکسو
 • چاپ مسطح
 • چاپ صنعتی

برای انجام کلیه کارهای چاپ و تکثیر تاپ کپی همراه شماست .با ما تماس بگیرید.

 • چاپ در چاپگر های لیزری چگونه صورت میگیرد؟
 • چرا رنگ های مورد استفاده در چاپگرهای ایندور باید بی بو باشند؟
 • چاپ های اوتدور در چه مکانی نصب میشوند؟
 • دلیل محبوبیت چاپ یو – وی چیست؟

ارسال یک نظر

14 + نه =